18-03-2018 Rada Krajowa .N

Nowoczesna tak na początku, jak i teraz, jest wspólnotą wartości. Jest wspólnotą idei, wspólnych marzeń o przyszłej Polsce, o Polsce po PiS.


Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że program polityczny Nowoczesna jest wyjątkowy. – To my jako pierwsi powiedzieliśmy „nie” zamachowi na środki Polaków zgromadzone w OFE, nie baliśmy się wystąpić przeciw nastrojom społecznym, wtedy kiedy likwidowano gimnazja. To Nowoczesna najbardziej żarliwie broniła prawa i konstytucji przeciw destrukcyjnym działaniom PiS, to my twardo stawiamy na rozdział Kościoła i państwa – wymieniała szefowa Nowoczesnej.

Wolność, równość, solidarność, a wreszcie godność – cztery filary, na których opiera się konstrukcja zdrowego społeczeństwa. To wartości Nowoczesnej i to o nich dyskutowaliśmy w niedzielę na Radzie Krajowej Nowoczesnej.

Podczas posiedzenia Rady Krajowej Ryszard Petru mówił, że marzy, by Polska była bogata i bezpieczna, na stałe związana z krajami Europy Zachodniej. Podkreślił, że dla bezpieczeństwa ekonomicznego i geopolitycznego, konieczne jest by Polska weszła do strefy euro. Jego zdaniem, przyjęcie przez Polskę europejskiej waluty może być wspólnym postulatem opozycji w wyborach europejskich i parlamentarnych. Przypomniał również gospodarcze propozycje Nowoczesnej; firmy mają być prywatne, a nie państwowe, państwo ma prywatyzować, a nie nacjonalizować, podatki mają być niskie, a nie opresyjne, liniowe, a nie progresywne.
Wskazywał, na konieczność wprowadzenia konkurencyjności w ochronie zdrowia i zaangażowania sektora prywatnego, a nie państwowego monopolu. Emerytury mają być wysokie, a nie niskie. Ale to oznacza, że wiek emerytalny musi być podwyższony. Bo emerytury biorą się z pracy, a nie z obietnic – wskazywał.
Zdaniem b. szefa Nowoczesnej , w Polsce powinna też w pełni funkcjonować zasada co nie jest zabronione jest dozwolone, a ludzie powinni mieć wolność wyboru. – To jest nasze credo, na tym powstaliśmy – oświadczył.
Zdaniem Ryszarda Petru, dziś Polskę można lepiej zorganizować za te same pieniądze. Zaproponował odchudzenie administracji o 20 proc., zmniejszenie liczby posłów o połowę, zniesienie karty nauczyciela, by dać dyrektorom szkół możliwość nagradzania najlepszych nauczycieli.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-03-18/potrzebna-jest-partia-ktora-reformuje-petru-podczas-posiedzenia-rady-krajowej-nowoczesnej/

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?