22.07.2017 Relacja z protestu pod sądem w Sanoku

 

Poniżej krótka fotorelacja z protestów w Sanoku. Należały one do jednych z najtrudniejszych na podkarpaciu, gdyż pokojowe demonstracje spotkały się z agresją, które mogły doprowadzić do tragedii. Jak pisano w isanok.pl niezidentyfikowani osobnicy:

„(…) swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla protestujących. Policja odnotowała zgłoszenia dotyczące kierowców samochodów, którzy przejeżdżając w pobliżu sądu znacznie przyspieszają stwarzając zagrożenie dla protestujących. – Zgłoszenie odnotowaliśmy w niedzielę o godzinie 21.05. Zgłaszający twierdził, że samochody bardzo szybko jeżdżą, nie uważają na manifestujących tam ludzi, przyspieszają koło nich, czym sprawiają realne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa – relacjonuje Anna Oleniacz, rzeczniczka sanockiej policji. ”

Incydenty powtarzały się w kolejnych dniach protestów, przy braku obecności Policji i Straży Miejskiej pomimo uprzedniego zgłoszenia tych zgromadzeń. Ponadto uczestnicy demonstracji spotkali się również z fizyczną agresją przejawiającą się obrzuceniem ich jajkami o czym pisał portal natemat.pl.

 

 

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?