24.07.2017. Apel organizacji i partii prodemokratycznych Rzeszowa


Apel organizacji i partii prodemokratycznych Rzeszowa

24 lipca 2017

Dziękujemy obywatelkom i obywatelom Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski. Nasza wspólna solidarność i jedność przyniosła wygraną. Wygraliśmy ważną bitwę, dzięki zaangażowaniu i niezłomnej obywatelskiej postawie. To dla nas dowód naszej wspólnej siły. To dla nas wszystkich sygnał, że działając razem możemy obronić demokrację w Polsce.
Jednak walka o wolne sądy, wolności obywatelskie i poszanowanie Konstytucji nadal trwa. Ustawa o ustroju sądów powszechnych nie będzie zawetowana. Stanowi ona poważne zagrożenie dla niezawisłości sędziów i niezależności sądów, bo nadaje nadmierne, niekonstytucyjne uprawnienia Ministrowi Sprawiedliwości/Prokuratorowi Generalnemu. Obawiamy się także, że zawetowane ustawy o KRS i SN powrócą pod obrady parlamentu w wersji nieznacznie zmienionej, lecz nadal niekonstytucyjnej. Jeżeli tak będzie, musimy powrócić do protestów w obronie wolności obywatelskich i Konstytucji RP.
Dobrze się stało, że presja społeczna spowodowała zawetowanie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Apelujemy do posłów i senatorów z Podkarpacia – w tym przede wszystkim do parlamentarzystów z PiS – o przyzwoitość i nie występowanie przeciw Konstytucji RP. Warto być przyzwoitym!

Komitet Obrony Demokracji, Region Podkarpacie
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Rzeszów
Nowoczesna
Platforma Obywatelska
Polskie Stronnictwo Ludowe
Sojusz Lewicy Demokratycznej

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?