Cisna 28.03.2017. Spotkanie z posłem Nowoczesnej Mirosławem Suchoniem.

 

We wtorek 28 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Informacji Turystycznej w Cisnej w Bieszczadach, odbyło się spotkanie z Panem Posłem Partii Nowoczesna – Mirosławem Suchoniem.

Spotkanie otworzył v-ce Przewodniczący Nowoczesnej Koła Leskiego Pan Aleksy Wójcik -miejscowy przedsiębiorca i mieszkaniec Gminy Cisna.Na spotkaniu obecna była Pani Anna Skiba – przewodnicząca Nowoczesnej na Podkarpacie oraz Przewodniczący Koła Leskiego i członek zarządu podkarpackiej .Nowoczesnej Pan Paweł Rysz.
Na spotkanie przybyło ponad 20 zainteresowanych. Mirosław Suchoń przedstawił główne założenia programowe Partii Nowoczesna, które zostały przywitane dużymi owacjami.
Później w swojej przemowie skupił się na problemie tzw” wykluczenia transportowego” Bieszczadów, a także innych rejonów Polski „powiatowej”. Szeroko omówił zagadnienie przedstawiając propozycje do ustawy Nowoczesnej jeśli chodzi o kwestie ustawy o transporcie zbiorowym. Zgromadzeni uczestnicy byli mocno zainteresowani omawianą tematyką stąd pytaniom dotyczącym sytuacji po likwidacji kursów firmy Arriva nie było końca. W końcowej fazie spotkania omówiono problem dotyczący aktualizacji wojewódzkiego planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, a konkretnie plan pozostawienia jednej karetki specjalistycznej na terenie dwóch powiatów. Proponowane zmiany spowodują, że powiat bieszczadzki będzie pierwszym i zarazem jedynym powiatem w Polsce bez karetki „S”, Lesko zaś będzie pierwszym i jedynym miastem w kraju z oddziałem ratunkowym, ale bez zespołu „S”. Poseł Mirosław Suchoń wyraził obawy zaistniałą sytuacją i zapewnił o wystosowania interpelacji w tej sprawie.
Spotkanie trwało ponad godzinę natomiast Posłowi nie udało odpowiedzieć się na wszystkie pytania uczestników, ponieważ nie pozwolił na to czas. W miłej atmosferze pożegnania Mirosław Suchoń obiecał wrócić w Bieszczady, aby omówić pozostałe kwestie w tym m.in: problem handlu w miejscach turystycznych w niedziele, ustawę ograniczającą sprzedaż ziemi rolnej oraz reformę edukacji.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?