II Międzynarodowy Kongres Kobiet Rzeszów 07-10-2017 (foto)

W Teatrze Maska w Rzeszowie odbyło się spotkanie w ramach II Międzynarodowego Kongresu Kobiet. Honorowy patronat nad sobotnią imprezą objęli Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Pani Poseł Joanna Schmidt – Wiceprzewodnicząca .Nowoczesnej, która jednocześnie była uczestniczką jednego z paneli dyskusyjnych.

Wśród licznego grona znakomitych gości, uczestniczących w dyskusji na deskach Teatru Maska znaleźli się także członkowie podkarpackich struktur .Nowoczesnej: Anna Skiba – Przewodnicząca Regionu, Robert Homicki – Wiceprzewodniczący Regionu, Grzegorz Tereszkiewicz – Przewodniczący Koła Rzeszowskiego, Katarzyna Kołodziej – Zarząd Koła Rzeszowskiego. Wykład inauguracyjny wygłosiła Europosłanka Platformy Obywatelskiej Pani Elżbieta Łukacijewska.

Ze sceny dało się się słyszeć głos bardzo mądrych kobiet, doświadczonych życiowo, wiedzących o czym mówią i o co walczą. Panowie biorący udział w panelach dzielnie wspierali Nasze Panie. Padło stwierdzenie, że problemy jakie stoją przed kobietami, nie są w dzisiejszej dobie tylko ich zmartwieniem a rzutują na całe społeczeństwo, rodziny, bez względu na płeć.  Ten dwugłos daje nadzieję na przezwyciężenie trudności jakie przed kobietami piętrzy nasza obecna władza. Gratulujemy wytrwałości i podziwiamy Waszą odwagę.

fot. Adam Bardziński

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?