Podkarpacka .Nowoczesna zbierała podpisy za utrzymaniem handlu w niedzielę (foto)

Podpisy poparcia dla utrzymania dotychczasowego prawa dotyczącego handlu w niedzielę, zbierali wczoraj (w niedzielę, 8. października) ,podkarpaccy działacze Nowoczesnej na parkingu przed hipermarketem Auchan w Krasnem. W ten sposób robiący zakupy, mogli dołączyć się do przygotowywanej przez tę partię, „Petycji w sprawie nieuchwalania przez posłanki i posłów na Sejm RP, ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę”.

W każdą sobotę i niedzielę, we wszystkich galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, widać tłumy kupujących. Nie inaczej było w ostatnią niedzielę. Na szczelnie wypełnionym samochodami parkingu przed hipermarketem Auchan, trudno było znaleźć wolne miejsce. W sklepie spory ruch we wszystkich działach i długie kolejki do kas. Tylko w ciągu godziny trwania akcji Nowoczesnej – od 14.30 do 15.30 – do sklepu (wszystkimi trzema wejściami) weszło 2160 osób. Łatwo więc oszacować (oczywiście w pewnym uproszczeniu), że przez jedenaście godzin niedzielnej pracy, sklep obsługuje ponad 20 tys. klientów. To nieco więcej niż 10 procent mieszkańców stolicy Podkarpacia zaledwie w jednym hipermarkecie. Do tego dochodzą pozostałe hipermarkety i setki mniejszych sklepów, do których również przychodzą klienci.


Nowoczesna opowiada się wyraźnie za utrzymaniem dotychczasowych zasad handlu w niedziele. To naturalna odpowiedź na oczekiwania i przyzwyczajenia większości Polaków. To także utrzymanie miejsc pracy w samych sklepach oraz u producentów i dostawców towarów. Warto pamiętać, że handlowcy to nie jedyna grupa ludzi pracujących w niedzielę. Są wśród nich także służby miejskie, lekarze i pielęgniarki, nauczyciele akademiccy, kierowcy autobusów i ciężarówek, dyspozytorzy w firmach transportowych oraz policja. Praca w niedzielę wliczona jest po prostu w specyfikę tych zawodów i trudno to racjonalnie kwestionować.
Podobne akcje zbierania podpisów poparcia dla utrzymania handlu w niedzielę, Nowoczesna prowadziła także w innych miastach Polski, pod hasłem „#KupujęKiedyChcę”.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?