Prezydent podziękował za obywatelską postawę

Beata Jakubek, pedagog szkolny z Gimnazjum nr 8 przy ul. Miodowej w Rzeszowie, pomogła kierowcy MPK i zapobiegła sytuacji, podczas której mogło dojść do tragicznego zdarzenia.

We wtorek spotkała się z prezydentem oraz przedstawicielami MPK oraz ZTM. Prezydent Tadeusz Ferenc wręczył Beacie Jakubek nagrodę pieniężną, a szefowa Zarządu Transportu Miejskiego bilet uprawniający do darmowych przejazdów rzeszowskimi autobusami do końca roku.

Zdarzenie, do którego doszło w autobusie MPK, opisywaliśmy w lipcu. Wtedy na stronie internetowej Hejted Rzeszów opublikowany został list dotyczący tej historii. „Moja mama jechała po 7 autobusem do pracy, kiedy zauważyła, że kierowca zaczyna się dziwnie zachowywać. Majaczy, macha rękami, robi się czerwony. Podeszła i zapytała, czy wszystko w porządku. Mężczyzna nie był w stanie odpowiedzieć, sprawiał wrażenie nieświadomego tego, co się dzieje. Mama, kiedy autobus stał na światłach, wyjęła kluczyki ze stacyjki, zadzwoniła po pogotowie i starała się utrzymać kontakt z mężczyzną, podczas gdy cały autobus beznadziejnych i samolubnych ludzi zaczął na nią krzyczeć, aby pozwoliła mu jechać, bo jeden się spóźni do pracy, drugi do lekarza, a trzeci się po prostu śpieszy (…). Została sama z kierowcą do przyjazdu karetki.” – napisała anonimowo internautka. Kierowcy na szczęście nic groźnego się nie stało. Został przewieziony do szpitala na obserwację i badania. – Już wrócił do pracy – słyszymy w MPK.

źródło: WYBORCZA.PL RZESZÓW

Pani Beata pełni funkcję Przewodniczącej Koła Rzeszowskiego .Nowoczesna.

Jesteśmy z Ciebie dumni !

Pokazałaś, że .Nowoczesna kobiecość nie oznacza wcale słabości tylko mieszankę mocy i determinacji. Zwykły człowiek, zwykła kobieta= niezwykłe czyny. Dobrze mieć taką szefową .Nowoczesnej w Rzeszowie!

z20490766Q

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?