Wizyta Ryszarda Petru w Rzeszowie 19-12-2017 (foto)

Podkarpacie jest pierwszym regionem, które po wyborach zarządu .Nowoczesnej odwiedził Ryszard Petru. Bardzo ważnym punktem wizyty, w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych, było spotkanie w ratuszu z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

 

W nowej siedzibie Regionu Podkarpackiego odbyła się konferencja prasowa. Ryszard Petru i Przewodnicząca Regionu Anna Skiba w swoich wypowiedziach podkreślili, że Nowoczesna szczególnie starannie przygotowuje się do wyborów samorządowych po to, aby mieć swoją reprezentację w lokalnych władzach wszystkich szczebli. To właśnie samorządy odgrywają kluczową rolę w wizji Polski, którą Nowoczesna chce realizować. Teraz jest czas na rozmowę o programie dla Podkarpacia oraz o tym co i jak należy zrobić, aby te wybory były owocne dla Partii i całej demokratycznej opozycji. Przykład Podkarpacia, szczególnie Rzeszowa dowodzi, że to sprawne samorządy decydują o wykorzystaniu potencjału, tkwiącego w każdym regionie. Dzięki lokalnym gospodarzom Rzeszów jest jednym najlepiej rozwijających się miast w Polsce, do którego przyjeżdżają ludzie, żeby się tu osiedlić.
W programie na wybory samorządowe Nowoczesna będzie przedstawiać działania, zmierzające przede wszystkim do wzmocnienia regionu jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania, jako regionu w którym rodzą się pomysły na biznesy i są właśnie tu realizowane oraz jako miejsca lokalizacji ważnego węzła logistycznego i regionu świadomego swoich atrakcji turystycznych. Przedstawiciele Nowoczesnej w samorządach Podkarpacia zlikwidują też powszechne obecnie, zjawisko wykluczenia seniorów, zadbają o eurosieroty i o poziom kształcenia w szkołach, które powinny dobrze przygotowywać do życia we współczesnym świecie i kształtować postawy przedsiębiorcze.
Nowoczesna cały czas jest otwarta na przystąpienie do koalicji ugrupowań demokratycznych, w których będzie zachowywać swoją tożsamość programową i osobową.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2018 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?